Anthropic представила нові ШI-моделі Claude 4

Моделі демонструють рекордну автономність і кращі результати в програмуванні та логічних завданнях.

Компанія Anthropic анонсувала Claude Opus 4 та Claude Sonnet 4 – нове покоління гібридних ШI-моделей, оптимізованих для програмування та розв’язання складних задач, повідомляє The Verge.

Згідно з повідомленням компанії, флагманська модель Claude Opus 4 стала найпотужнішою в історії Anthropic і здатна автономно працювати над завданнями без зупинки протягом декількох годин. У тестах із замовниками Opus 4 показала стабільну роботу без участі людини протягом семи годин поспіль, що значно розширює можливості створення автономних AI-агентів.

Anthropic стверджує, що Opus 4 – найкраща ШI-модель для програмування на сьогоднішній день. У внутрішніх бенчмарках вона перевершила конкурентів, зокрема Google Gemini 2.5 Pro, OpenAI o3 reasoning та GPT-4.1 – як у кодингу, так і в роботі з інструментами на кшталт веб-пошуку.

Більш доступна модель Claude Sonnet 4 позиціонується як ефективне рішення для широкого кола задач. Вона прийшла на зміну версії Sonnet 3.7, яка вийшла в лютому. Sonnet 4 забезпечує точніші відповіді, покращене логічне мислення та програмування. Обидві нові моделі, як зазначає компанія, на 65% рідше шукають шляхи обхідних рішень і краще зберігають важливу інформацію для тривалих завдань, особливо при наданні доступу до локальних файлів.

Серед нових функцій – “thinking summaries”, яка стисло передають логіку міркувань моделі, та “extended thinking” – бета-режим, у якому користувач може перемикати модель між режимами аналізу або використання інструментів для досягнення більш точних результатів.

Claude Opus 4 і Sonnet 4 вже доступні через API від Anthropic, а також на платформах Amazon Bedrock і Google Cloud Vertex AI. Вони входять до платних планів Claude разом із функцією “extended thinking”. Користувачі безкоштовних акаунтів можуть скористатися лише Sonnet 4.

Компанія також повідомила про перехід до частішого оновлення своїх моделей, щоб не відставати від конкурентів, таких як OpenAI, Google і Meta.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що компанія Google представила ШІ-генератор відео зі звуком.

 

Microsoft добавляет ИИ-функции в файловом проводнике в Windows

яё

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *