ЦАХАЛ вдарив по Генштабу Збройних сил Сирії

В Ізраїлі стежать за “розвитком подій та діяльністю, спрямованою проти цивільного населення друзького походження на півдні Сирії”.

У столиці Сирії Дамаску пролунав потужний вибух, відповідальність за який взяла Армія оборони Ізраїлю. Про це повідомляє CNN Türk у середу, 16 липня.

У ЦАХАЛ підтвердили, що завдали удару по вхідних воротах Генерального штабу сирійських Збройних сил.

За словами ізраїльських військових, атака була відповіддю на “дії режиму, спрямовані проти друзського населення на півдні Сирії”.

Також Армія оборони Ізраїлю повідомила про перекидання додаткових сил до кордону з Сирією.

Згодом ЦАХАЛ оприлюднив кадри ударів по Дамаску та підтвердив атаки на будівлю Генштабу сирійської армії й президентський палац.

“З штаб-квартири Генерального штабу в Дамаску командири сирійського режиму керують бойовими діями та відправляють війська режиму в район Ес-Сувейди”, – зазначили у повідомленні.

Раніше міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що удари триватимуть доти, доки сирійські урядові війська не залишать територію провінції Сувейда.

“Наші брати-друзи в Ізраїлі, ви можете розраховувати на захист ваших братів у Сирії Армією оборони Ізраїлю. Прем’єр-міністр Нетаньягу та я, як міністр оборони, взяли на себе зобов’язання – і ми його виконаємо”, – написав Кац на платформі X.

Своєю чергою, Нетаньягу звернувся до друзської меншини із закликом не перетинати кордон, наголосивши, що ЦАХАЛ, ВПС Ізраїлю та інші сили діють задля “порятунку наших братів і знищення банд режиму”.

Напередодні Ізраїль уже завдавав ударів по півдню Сирії – для “захисту друзської меншини” у Сувейді, де сталися сутички між бедуїнськими племенами та місцевими бойовиками. Унаслідок протистояння загинули понад 30 осіб, ще понад 100 зазнали поранень. Для відновлення порядку в місто ввели урядові війська.

Ескалація насильства на півдні Сирії

13 липня на півдні Сирії почалися сутички між бедуїнами-сунітами та друзами. Наступного дня сирійські урядові війська ввели до регіону для деескалації конфлікту. Водночас SOHR звинуватив армію у стратах місцевого населення – за їхніми даними, в Сувейді військові розстріляли щонайменше 19 осіб на місці.

Загалом, за даними SOHR, за 48 годин у регіоні загинули щонайменше 135 людей, включно з двома жінками та двома дітьми. Сирійське МВС 14 липня повідомило про 30 загиблих.

15 липня міністр оборони тимчасового уряду Сирії Мурхаф Абу Касра повідомив про досягнення угоди про припинення вогню з “високопоставленими особами” регіону.


Після повалення президента Башара Асада з’явилися побоювання щодо прав і безпеки меншин у Сирії. Нове ісламістське керівництво поки не змогло повністю відновити контроль у країні.

У квітні та травні зіткнення між силами безпеки й друзськими бійцями призвели до десятків жертв. Тоді Ізраїль також завдавав авіаударів по військових об’єктах на півдні Сирії та поблизу президентського палацу в Дамаску. Після цього було підписано угоди про деескалацію конфлікту в Сувейді та інтеграцію друзів у нові урядові структури.

Друзи – релігійна та етнічна група, яка проживає переважно в Лівані, Сирії, Ізраїлі та Йорданії. Вони сповідують релігійне вчення, що поєднує елементи ісламу, гностицизму, неоплатонізму та інших філософських течій.

Їхня релігія відокремилася від ісмаїлізму та з часом стала закритою. Сьогодні відомо, що друзи не приймають нових послідовників, але й самі не можуть переходити в інші конфесії.

Нагадаємо, у березні Ізраїль заявив, що готовий захищати друзьке село в Сирії. Зокрема, ізраїльська армія (ЦАГАЛ) дістала наказ про підвищення боєготовності.

Раніше президент США Дональд Трамп скасував заборону на відправку 2000-фунтових бомб до Ізраїлю. Адміністрація Джо Байдена призупинила відправку бомб через занепокоєння щодо жертв серед населення Гази.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *