Китай збільшив експорт рідкоземів на 60%
Раніше обмеження Китаю вже порушили глобальні ланцюги постачання в автомобільній, авіаційній, мікроелектронній та оборонній сферах.
У Китаї експорт рідкісноземельних металів у червні досяг найвищого рівня з 2009 року. Це свідчить про зростаючий попит світових покупців на матеріали, які використовуються для виготовлення потужних магнітів. Про це повідомляє Bloomberg у понеділок, 14 липня.
Нині сектор рідкісноземельних металів перебуває у стані турбулентності з початку квітня, коли провідний постачальник КНР запровадив контроль за експортом на тлі загострення торгового протистояння зі США. Найбільший вплив це мало на постачання так званих постійних магнітів, які не входять у статистику митних даних.
Обсяг експорту рідкоземів у вигляді мінералів або металів зріс до 7 742 тонн, що на 60% більше, ніж торік. Це включає матеріали, які можуть використовувати кілька виробників магнітів поза Китаєм, що постають перед зростаючим попитом у світовій автомобільній галузі через дефіцит.
Контроль Китаю поширюється на сім із 17 рідкісноземельних металів, а також на магніти, що містять навіть незначні кількості контрольованих матеріалів. Китай виробляє близько 90% світових постійних магнітів, решту випускають переважно компанії Японії та Німеччини.
Детальна статистична інформація, включно з магнітами, має з’явитися в неділю.
До цього, китайський експорт до США впав на 34,5% порівняно з минулим роком, що стало найрізкішим падінням з лютого 2020 року, коли пандемія Covid-19 порушила торгівлю.
Китай скасовує мита для найбідніших країн