Сюжет"Шахедний" дощ. Росія готується до небувалих атак

Москва готується запускати по Україні тисячу беспілотників за день. РФ нарощує виробництво, а також вшосте модифікує “шахеди”.

Росія щомісяця посилює повітряну війну проти України. Якщо ще рік тому нічна атака з 30 “шахедів” вважалась чимось неймовірним, то 25 травня ворог вдарив по Україні 298 безпілотниками, що, ймовірно, є рекордом.

Проте й така кількість БПлА не є максимумом для Росії, вважає видання The Economist. ЗМІ попереджає, що росіяни готуються до небувалих ударів по Україні за участю 1000 “шахедів” одночасно.

Нарощення виробництва

Минулого року Кремль виробляв близько 300 “шахедів” на місяць, така ж кількість зараз випускається менш ніж за три дні, зазначає видання.

Українська військова розвідка стверджує, що Росія планує збільшити виробництво дронів до 500 на день. Журналісти попереджають, що якщо ворог доб’ються своєї мети, то удари тисячею БПлА одночасно можуть стати реальністю.

В свою чергу український авіаційний експерт Костянтин Криволап вважає, що запуск такої кількості “шахедів” одночасно, найімовірніше, є лише гучною заявою. Експерт переконаний, що збройова промисловість РФ тримається на неправдивій звітності.

Проте Криволап визнає, що росіяни дійсно почали виробляти більше беспілотників. Тому, за його словами, труднощі із захистом неба в Україні лише зростатимуть.

Вдосконалення дронів

Після кожної російської атаки українські інженери розбирають нутрощі “шахедів”, пише The Economist. Кожен шматок металу потрапляє до лабораторій для повного розтину.

“Мета полягає в тому, щоб задокументувати хитрощі зброї, переробити все, що працює, та відправити його версію назад, звідки воно прийшло”, – зазначає видання.

Робота росіян щодо удосконалення беспілотників не зупиняється, незважаючи на сподівання українців на припинення вогню. РФ знаходить дедалі більше способів пробити українську протиповітряну оборону, додає ЗМІ.

Таким чином “шахеди” з моменту постачання їх Росії Іраном у 2023 році пройшли вже шосту модифікацію. Продовжуючи аналізувати останні дрони, українські інженери кажуть, що одним з їхніх найбільших занепокоєнь є те, як зараз контролюються російські безпілотники.

За їхніми словами, найновіші моделі не зазнають впливу української радіоелектронної боротьби. Це тому, що вони більше не залежать від GPS з глушниками, а керуються штучним інтелектом та підключаються до українських мобільних мереж.

Українська команда також розповіла для The Economist, що всередині одного з “шахедів” вони виявили записку, яка натякала на цей новий алгоритм керування. Ймовірно, її залишив один з російських інженерів.

Нова тактика обстрілів

Раніше захистом від дронів займалися мобільні розрахунки з кулеметами, переносними ракетами й артилерією ближньої дії, але тепер “шахеди” успішно стали маневрувати в районах розміщення таких розрахунків, сказав журналістам офіцер військ ППО Денис Смажний.

За його словами, спочатку вони летять низько, щоб їх не виявили, а, наближаючись до міст, різко підіймаються до 2 000-2 500 метрів – це поза зоною досяжності малокаліберної зброї. Тому Україна почала застосовувати вертольоти, БпЛА-перехоплювачі та винищувачі F-16 для боротьби з дронами, що додатково виснажує систему ППО.

Олександр Коваленко, оглядач групи Інформаційний спротив, додає, що в ніч на 25 травня росіяни атакували Одесу дронами з висоти 3 км, а одну із областей з рекордної висоти 4900 метрів.

Експерт пояснює, що на такій висоті мобільні вогневі групи і більшість зенітних систем не здатні збивати російські дрони. Збивати можуть вогневі групи, озброєні ПЗРК, а також авіація та ЗРК малого та середнього радіусу дії.

Коваленко підтверджує слова Смажного, що росіяни це роблять, щоб зменшити ефективність роботи мобільних вогневих груп та змусити ППО частіше використовувати ракети для перехоплення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *