У Метінвесті назвали головні умови відновлення промисловості України

Інвестиції в металургію генерують зростання економіки у 4,5 рази, тому її не можна втратити, зазначив Дмитро Ніколаєнко.

Головні умови для відновлення промисловості України – безпека, гарантії та страхування інвестицій. Про це сказав комерційний директор групи Метінвест Дмитро Ніколаєнко на конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference 2025), що пройшла в Римі минулого тижня, повідомила пресслужба холдингу у понеділок, 14 липня.

“Різні галузі економіки – як цеглини в куполі Флорентійського собору: вони підтримують одна одну й створюють стійку конструкцію. Якщо прибрати хоча б одну, уся система може обвалитися. У цій архітектурі економіки металургійна промисловість – головний елемент, адже дає синергійний ефект у 4,5 рази. Кожен вкладений долар приносить у стільки ж разів більше для суміжних галузей. Саме тому надважливо зберегти її живою – навіть попри війну й порушену логістику”, – пояснив Ніколаєнко.

На конференції у Римі Метінвест представив дві ініціативи з відновлення: підземне укриття зі сталі, виробленої на Запоріжсталі, яке може виконувати функції сховища для захисту лікарні чи освітнього простору, а також Сталеву мрію, – модульне рішення для швидкого зведення житла та соціальної інфраструктури.

Ніколаєнко відмітив, що основною перешкодою для відновлення залишаються питання безпеки, гарантій та страхування інвестицій. Водночас, за його словами, важливо, що у Метінвесту на місцях є сильні команди, здатні реалізовувати проєкти, що особливо актуально в нинішніх умовах. Але компанія Метінвест розглядає Україну як свій дім, тому всі співробітники Групи відчувають відповідальність за захист і відновлення цього дому.

“Ці цінності йдуть безпосередньо від акціонера групи – Ріната Ахметова. І вони є основою нашого бізнесу”, – підкреслив Ніколаєнко.

Також він зауважив, що Україна має сильні позиції в переході до виробництва “зеленої” сталі завдяки магнетитовим рудам – ідеальній сировині для виробництва заліза прямого відновлення (DRI), що лежить в основі декарбонізованої металургії. 

“Учора Метінвест підписав програмну угоду з урядом Італії щодо будівництва прокатного заводу в ЄС на 2,7 млн тонн. Це стане прикладом виробництва “зеленої” сталі з української сировини”, – зазначив Ніколаєнко.

У Метінвесті нагадали, що холдинг є одним з найбільших інвесторів в українську економіку: з 24 лютого 2022 року було здійснено інвестиції на понад 28 млрд гривень.

Також Метінвест назвали найкращим роботодавцем для ветеранів та студентів. Зараз на компанію припадає майже третина ветеранів, які повернулися до роботи на підприємства великого бізнесу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *