Угода зі США: запрацював спільний інвестфонд
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, порти та іншу інфраструктуру нашої країни.
Україна і США офіційно запустили інвестиційний фонд у межах угоди про надра. Про це повідомило Міністерство економіки в п’ятницю, 23 травня.
Вказано, що перша віцепрем’єр-міністер економіки Юлія Свириденко отримала від тимчасової повіреної у справах США в Україні Джулії Девіс ноту, яка підтверджує завершення внутрішніх процедур щодо Американсько-українського інвестиційного фонду.
Раніше український уряд передав свою ноту, а також Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC) та державна організація Агенція з питань підтримки державно-приватного партнерства (ДПП) підписали дві угоди про комерційне партнерство. Відтак з сьогоднішнього дня фонд запущено.
“Маємо рівноправну угоду, яка відображає національні інтереси України, передбачає спільне з Америкою управління та інвестування. Угоду, яка орієнтована на майбутнє, в якому США і Україна – рівноправні партнери, які спільно вкладають у відновлення і розвиток нашої держави”, – заявила Свириденко.
Зазначається, що DFC та ДПП співпрацюватимуть та інвестуватимуть у прискорення економічного відновлення України. Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та газ, порти, а також у відповідну інфраструктуру нашої країни.
Крім того, фонд сприятиме зв’язкам українських компаній з потенційними інвесторами у ресурси, включаючи DFC та працюватиме без обмеження в часі. Проте кожні 10 років партнери переглядатимуть його результати.
Нагадаємо, у ніч проти 1 травня Україна та США підписали угоду про створення спільного Інвестиційного фонду відбудови з рівною участю обох сторін.
Вже 8 травня Верховна Рада ратифікувала угоду про надра між Україною та США – документ підтримали 338 нардепів з усіх фракцій і груп.
А 10 травня президент Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію угоди про надра зі США.
Рада змінить Бюджетний кодекс для угоди зі США