В ЄК розповіли, що чекає Україну після закінчення "торговельного безвізу"

Єврокомісія працює над переглядом поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Завершення дії автономних торговельних заходів (АТЗ), які запроваджували пільговий режим торгівлі для українських експортерів, з 6 червня 2025 року, призведе до того, що неберуть чинності перехідні заходи. Про це повідомив речник Єврокомісії Балаж Уйварі в коментарі Європейській правді.

Вони були затверджені Європейською комісією 22 травня і відкриють доступ до тарифних квот у рамках існуючої поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі України з ЄС (ПВЗВТ). Перехідні заходи набудуть чинності 6 червня на зміну “торговельному безвізу” з Україною та повернуть українських експортерів до тарифних квот у рамках наявної зони вільної торгівлі України з ЄС. 

“Нині Комісія працює над переглядом поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС (ПВЗВТ) з метою забезпечення довгострокової передбачуваності та стабільності для європейських та українських операторів, у тому числі в перспективі вступу України до ЄС”, – пояснив Уйварі.

Перехідні заходи діятимуть, поки Україна та ЄС не завершать переговори щодо внесення змін до  існуючої поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі України з ЄС, нова редакція якої міститиме довгострокові умови для українських експортерів у ЄС, включаючи елементи лібералізації торгівлі.

“Щоб уникнути можливого сценарію “краю прірви” 5 червня, коли закінчується термін дії АТЗ, Комісія підготувала перехідні заходи, які діятимуть до завершення переговорів щодо перегляду ПВЗВТ. Ці заходи мають форму Імплементаційного акту, за який держави-члени проголосували 22 травня на засіданні Комітету з питань спільної організації сільськогосподарських ринків…

Обсяги квот, доступних до кінця 2025 року, становитимуть 7/12 від звичайних річних обсягів, враховуючи, що вони будуть відкриті лише з 6 червня і, таким чином, будуть доступні лише протягом 7 місяців цього року”, – розповів речник Єврокомісії.

Українська продукція, експорт якої до ЄС до 2022 року вимагав ліцензування, тимчасово звільняється від необхідності здобуття ліцензій.

Квоти ж будуть розподілятися за принципом першості: вони вичерпуватимуться за мірою проведення зовнішньоекономічних операцій українськими експортерами.

Нагадаємо, раніше ми у своєму матеріалі назвали основні небезпеки закінчення “торговельного безвізу” з ЄС.

ЄС скасує “торговельний безвіз” для України. Як будемо торгувати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *